Datça Koyları

Datça'nın masmavi sularına ev sahipliği yapan eşsiz koyları keşfedin...

Bizim Ev Kargı’nın koylara uzaklıkları:

• Mandalya Koyu’na 1 km.  

• Kumluk, Taşlık ve Hastanealtı plajlarına 4 km.  

• Ovabükü, Hayıtbükü ve Kızılbük’e 25 km.  

• Palamutbükü, Kurubük, Akçabük ve Gerence Koyu’na 32 km.  

• Karaincir ve Periliköşk plajlarına 20 km.  

• Gereme Koyu’na 20 km.  

• Murdala Koyu’na 42 km.  

Datça’da birbirinden güzel onlarca koy bulunmaktadır. Bazılarına araçla ulaşılabilirken bazılarına sadece tekne veya yürüyerek ulaşılmaktadır. Kolay ulaşabileceğiniz bazı koyları sizin için aşağıda sıraladık:  

• Kumluk Plajı: Datça merkezde en kolay ulaşılabilecek plajlardan biridir. Gündüzleri denize girilen plajda, akşamları restoranlar sahil boyunca masa kuruyorlar. Işıl ışıl görünümüyle keyifli bir akşam için mutlaka bir gününüzü ayırmanızı tavsiye ederiz.

• Taşlık Plajı: Merkezde kolay ulaşılabilecek, en berrak denize sahip plajlardan biridir. Plajı çakıl, kum karışımıdır. Plaj boyunca işletmeler mevcut. Plaj işletmelere kiralandığı için yaz aylarında kalabalık olan bir plajdır.

• Hastanealtı Plajı: Merkezde kolay ulaşılabilen bir diğer plaj da Hastanealtı plajı. Yer yer otel işletmelerine ait bölümler olsa da, boş alanlar da mevcut. Kendi havlunuzu, sandalyenizi getirip keyif yapabilirsiniz. Çakıl taşlı bir plajdır.

• Kargı Koyu: Merkeze 3 km. uzaklıkta, iri çakıl taşlı, berrak ve serin suyuyla mutlaka gidilmesi gereken koylardan biridir. Dağların arasında doğasıyla eskiden bakir bir koy olan Kargı artık kolay ulaşılabilir olmasından dolayı sezonda oldukça kalabalık oluyor. Araçla ve belediye minibüsleriyle ulaşım sağlanabiliyor. Kargı Koyu’nda kendi havlu ve sandalyenizle keyif yapabileceğiniz alanlar mevcut ancak yine büyük bir çoğunluğu işletmelere kiralanmakta. İşletmelerin birçoğunda belli bir tutarda yemek yediğinizde, şemsiye ve şezlonglardan ücretsiz faydalanabiliyorsunuz. Yemek yemeyecekseniz, şezlong ve şemsiye ücreti alınmakta.

• Mandalya: Kargı yolu üzerinde, küçük bir işletmenin bulunduğu, küçük çakıl taşlı, küçük bir koy. Daha korunaklı bir koy olduğu için suyu Kargı’ya göre daha sıcak olabiliyor. İşletmenin şemşiye ve şezlonglarını kiralayabilirsiniz.

• Palamutbükü: Datça’da ilk akla gelen koylardan biridir. Datça’nın en uzun plajıdırve sahili taşlıdır. Datça merkeze yaklaşık 25 km. uzaklıktadır. Yerleşimin olduğu ve yazın kalabalık olan bir koy olmasına rağmen Datça’nın en berrak denizlerinden birine sahiptir. Hatta cam gibi diyebiliriz. Uzun bir sahile sahip olan Palamutbükü’nde plaj boyunca birçok işletme bulunmaktadır. Bu işletmelerin bir kısmı apart/otel, bir kısmı ise restorandır. Tüm işletmeler şezlong şemsiye hizmeti sunuyor. İşletmelerin birçoğunda belli bir tutarda yemek yediğinizde, şemsiye ve şezlonglardan ücretsiz faydalanabiliyorsunuz. Yemek yemeyecekseniz, şezlong ve şemsiye ücreti alınmakta. Palamutbükü’nün en sol ucunda ve limanda kendi havlunuzu, sandalyenizi getirip keyif yapabileceğiniz alanlar da mevcut. Palamutbükü’nde akşamları da restoranlarda keyifli vakit geçirebilir, yaz aylarında kurulan akşam pazarını gezebilirsiniz.

• Ovabükü: Mesudiye’de bulunan Ovabükü Datça merkeze yaklaşık 20 km. uzaklıktadır. Taşlı ve geniş bir sahile sahip Ovabükü boyunca birçok otel ve işletme bulunmakta. İşletmelerin birçoğunda belli bir tutarda yemek yediğinizde, şemsiye ve şezlonglardan ücretsiz faydalanabiliyorsunuz. Yemek yemeyecekseniz, şezlong ve şemsiye ücreti alınmakta.

• Hayıtbükü: Mesudiye’de bulunan Hayıtbükü Datça merkeze yaklaşık 20 km. uzaklıktadır. Sığ, dalgasız denizi ve kumsalı sebebiyle, özellikle çocuklu aileler tarafından sıkça tercih edilen Hayıtbükü, sezonda oldukça kalabalık olmaktadır. Taşlı ve dar bir sahile sahip Hayıtbükü boyunca birçok otel ve işletme bulunmakta. İşletmelerin birçoğunda belli bir tutarda yemek yediğinizde, şemsiye ve şezlonglardan ücretsiz faydalanabiliyorsunuz. Yemek yemeyecekseniz, şezlong ve şemsiye ücreti alınmakta.

• Kızılbük (Gabaklar): Hayıtbükü’nün en sol ucunda yukarı doğru çıkan patika yoldan Kızılbük’e (Gabaklar Koyu) ulaşabilirsiniz. Oldukça geniş bir plaja ve çakıllı bir sahile sahip Kızılbük harika bir doğanın içinde yer alıyor. Kızılbük’te iki adet işletme bulunuyor. Belli bir tutarda yemek yediğinizde, şemsiye ve şezlonglardan ücretsiz faydalanabiliyorsunuz. Yemek yemeyecekseniz, şezlong ve şemsiye ücreti alınmakta.

• Kurubük: Datça’nın bakir kalmış koylarından biridir. Datça merkeze 23 km. uzaklıktadır. Taşlık bir sahile sahiptir ve suyu çok berraktır. Aracınızı yola bırakıp koya yürüyebilir veya aracınız arazi sürüşüne uygunsa koya kadar araçla inebilirsiniz. Ancak koya inen patikanın her zaman araçla inmeye müsait olmadığını, zaman zaman yolun hava şartlarıyla bozulabildiğini de söyleyelim. Bakir olmasına rağmen, kolay ulaşılabilir olmasından dolayı yazın kalabalık olan koylardan biridir. Tamamen bakir olan bu koyda şezlong, şemsiye, duş, WC, yiyecek ve içecek gibi hizmetler bulunmuyor. Mesudiye yönünden Kurubük’e giderken virajlarda durup Kurubük manzarasında fotoğraf çekmenizi de öneririz.
• Akçabük: Kurubük ve Palamutbükü arasında yer alan Akçabük Datça merkeze 23 km. uzaklıktadır. Taşlık bir sahile sahiptir. Koyun işletmesi Akçabük Camping’a aittir. İşletme dışarıdan koya misafir kabul ediyor ancak şezlong ve şemsiye kullanımı ücretli.

• Gerence (Akvaryum): Kurubük ve Palamutbükü arasında yer alan Gerence Koyu Datça merkeze 23 km. uzaklıktadır. Taşlık bir sahile sahiptir ve suyu çok berraktır. Aracınızı yola bırakıp koya patikadan 2 dakika yürüyerek ulaşabilirsiniz. Bakir olmasına rağmen, kolay ulaşılabilir olmasından dolayı yazın kalabalık olan koylardan biridir. Tamamen bakir olan bu koyda şezlong, şemsiye, duş, WC, yiyecek ve içecek gibi hizmetler bulunmuyor.

• Murdala: Yarımadanın kuzeyinde bulunan Murdala Koyu hala bakir kalmış, doğayla baş başa sessiz ve huzurlu zaman geçirebileceğiniz koylardan biri. Araçla ulaşım mümkün ancak uyaralım; yolu oldukça kötü. Sadece yüksek araçlarla gitmenizi öneriyoruz. Datça merkeze yaklaşık 40 km. uzaklıktadır. Tamamen bakir olan bu koyda şezlong, şemsiye, duş, WC, yiyecek ve içecek gibi hizmetler bulunmuyor. Eğer bu muhteşem koya gitmeye niyetliyseniz mutlaka yanınıza gerekli malzemeleri almanızı öneriyoruz.

• Gereme: Kızlan Köyü’nde tabelaları takip ederek ulaşabileceğiniz, oldukça uzun bir sahile sahip Gereme Koyu bakir kalmış koylardan biridir. Datça merkeze yaklaşık 15 km. uzaklıktadır. Gereme’den gün batımı izlemesi çok keyifli koylardan biridir. Tamamen bakir olan bu koyda şezlong, şemsiye, duş, WC, yiyecek ve içecek gibi hizmetler bulunmuyor.

• Karaincir: Datça Merkez’den 18 km ileride bulunuyor. Karaincir koyu Datça’da ender bulunan kumluk bir plaja sahip. Oldukça sığ ve kumlu olmasıyla özellikle çocuklu tarafından tercih ediliyor. Birçok otel koyda şezlong ve şemsiye kiralama hizmeti veriyor.

• Periliköşk: Datça’nın sakin koylarından biridir. Datça merkeze 16km. uzaklıktadır. Perili Köşk Plajında herhangi bir tesis bulunmuyor. Koyda şezlong, şemsiye, duş, WC, yiyecek ve içecek gibi hizmetler bulunmuyor. Koyun karşısında bulunan adaya yürüyerek denizin içinden geçebiliyorsunuz. Keskin taşların olabildiği bu koyda deniz ayakkabısı olmadan yürümemenizi tavsiye ederiz.

Bizim Ev Datça

İletişim

Bizim Ev Datça Konaklama İletişim

Konaklama İletişim

Tüm odalarımız hakkında detaylı bilgi ve rezervasyon için WhatsApp hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz

Bizim Ev Datça Restoran İletişim

Restoran & Sahil İletişim

Restoran ve sahil hakkında detaylı bilgi ve rezervasyon için aşağıdaki müşteri hizmetleri hattımızda bizlere ulaşabilirsiniz.

Neredeyiz?

İletişim

Konaklama Rezervasyon: 0533 253 80 48 - 0252 712 80 48
Restoran & Sahil Rezervasyon: 0533 266 10 99

info@bizimevdatca.com

Takip Edin

Sosyal Medya Kanalları

Fırsatları Takip edin

Özel Teklifler İçin Kaydolun

© Copyright 2021 BizimEvDatca